Get 40-50% Off Sitewide! Code: MXMAY Ends: 5/23 Details
Apply

  1. Help
Get 40-50% Off Sitewide! Code: MXMAY Ends: 5/23 Details
Apply

Tallinna Prantsuse Lütseum: 5. a

Hello, you either have JavaScript turned off or an old version of Adobe's Flash Player. Get the latest Flash player.

Tallinna Prantsuse Lütseum: 5. a - Page Text Content

FC: Tallinna Prantsuse Lütseum 2010/2011

1: Tallinna Prantsuse Lütseum 2010/2011 V a klass Birgit Katriin Born Annaliisa Maletjarv Carmen Kala Kristina Sorgus Maarja Karlson 2011

3: Sisukord: 1. Meie koolist lk 5 2. Meie kooli üritused aastatel 2010/2011 lk 8 kevadball lk 8 kooli olümpiapaev lk 10

4: Meie koolist Prantsuse Lütseumi asutamise initsiatiiv tuli Prantsuse Vabariigilt. 29. juunil 1921. a. toimus EV vlisministeeriumis Prantsuse Instituudi, seltsi, mille ülesandeks oli levitada prantsuse keelt ja kultuuri, asutamiskoosolek. Instituut omakorda tegi ettepaneku asutada Tallinnas Prantsuse gümnaasium ja seda toetas ka Alliance Franaise

5: Kooli sünnipevaks hakati pidama 1. oktoobrit, kui Prantsuse Lütseumis anti esimesed tunnid. | Esimesel aastal oppis kolmes esimeses klassis kokku vaid 81 opilast (mis on vaga vahe, arvestades tolleaegseid traditsioonilisi 40-50 opilasega algkooliklasse), kuid juba jargmisel aastal opilaste arv rohkem kui kahekordistus. Umbes samas tempos kasvas kool kuni 1924. aastani, siis kasv 257 opilase juures aeglustus (kuid jatkus siiski). Ilmselt oli pohjuseks suur ruumikitsikus, mis lihtsalt füüsiliselt ei voimaldanud palju rohkem opilasi kooli vastu votta.

6: Praeguseks on meie koolis u. 750 opilast ja meil on koolivorm. Selleks on tüdrukutel seelik ( püksid) ja koolipluus ning poistel viigipüksid ja koolipluus. Lisaks sellele on meil rosetid. Pidulikel pevadel on meil valge krae. | Veel on meil koolimüts, koolisall ja koolikampsun. Soojematel kuudel saab ka kia triibuliste koolipluusidega.

7: Kevadball Igal aastal ( kuni 6. klassini) on meie koolis kevadball. Seal on 2.-5. klassid koik koos ja me tantsime ühiseid tantse. Alguses esinevad koik klassid eraldi, aga parast tantsitakse koos ja alati on ka üllatusesinejad. Igal ballil on ka ohtujuhid, kes on 4. klassist. Ball kestab umbes 2 tundi, kuidvahepeal on ka vaike vaheaeg keha kinnitamiseks.

8: Need ballid on olnud vaga lobusad ning kahju on alati ara minna. Kuid et ballil hsti tantsida, peab ka tantsutundides korralikult kima. Enne balli on meil ka lisa tantsutunnid. Sel aastal esitab meie klass tangot.

9: Kooli olümpiapaev Eelmisel aastal oli meil kooli olümpiapaev. See on nagu spordipaev, kuid meil oli see rohkem olümpiamangude moodi. Algul time trvikuga tule ning heiskasime lipu. Seejarel oli direktori kone ja siis said mangud alatud. Meil oli maratonjooks, kotijooks, koievedu, palli visked ning palju muudki toredat.

10: Klasside vahel olid jaotatud ka olümpiarongaste varvid. See oli vaga vahva paev. Lopus oli autasustamine ning seejrel me laulsime koik koos. Kuna üritus tuli kenasti valja, otsustati, et me teeme selle traditsiooniliseks ürituseks. Nii ootame siis kevadet.

Sizes: mini|medium|large|gigantic
Default User
  • By: Birgit K.
  • Joined: about 7 years ago
  • Published Mixbooks: 0
No contributors

About This Mixbook

  • Title: Tallinna Prantsuse Lütseum: 5. a
  • See räägib meie koolist ja kooliüritustest.
  • Tags: None
  • Started: about 7 years ago
  • Updated: about 7 years ago