Enjoy up to 50% Off + MORE! Code: MOMSHIP Ends: 4/23 Details
Apply

Hana Sol

Hello, you either have JavaScript turned off or an old version of Adobe's Flash Player. Get the latest Flash player.

Hana Sol - Page Text Content

BC: S’ka fjale ti japin fryme ndjenjes! Varfanjaket mundohen te gjallojne kur jeta ka mbyllur sy e veshe, kur cdo frymemarrje dhemb dhe cdo rrahje zemre kumbon per ti bere manifest rrahjes qe pushoi, rrahjes qe gezoi, qe e mbajti zemren peshe, qe thuajse e mori me vete kur ndaloi, e qe la pas shume ndjenja pezull, qe peshojne ne kohe dhe tkurrin ditet e gjata te veres per te patur me shume nate, Hene, dhe Diell pastaj...

FC: Nje frymemarrje, nje rrahje zemre, nje perkedhelje, nje perqafim, nje jete larg... une e ti, dhe NJE jemi perseri.!!! | PER TY. . .

1: Gjithcka nisi tek ti... tek ti mbaroi perseri, per te patur pafundesia nje emer te ri... Dashuria jone e madhe e shkrire ne n je fytyre ishe ti... Hana jone, Diell dhe pafund miresi!!

2: Gjyshi yt me dorezoi ne duart me te embla ne bote... te babushit tend, te dashurise se jetes sime dhe tendes... | 12 Shtator 2010 nisi gjithcka... ne u beme nje, per te nisur rrugen drejt teje...

4: Ne e ndjenim qe do te vije shpejt... perkundem nje lule dhe nje lule morem dhurate... Te morem ty drite, ty embelsi, ty gjithcka e bukur...

5: Iliri & Arbri mezi te prisnin... | edhe Juli gjithashtu...

6: Cdo moment ishte magjik, por nuk e dinim ende qe magjia e vertete vinte me pas... magjia e vertete ishte te ndjeje ekzistencen tende mes nesh...

8: Muaji yne i mjaltit ishte mrekullisht i embel... (3 -12 Tetor 2010)

9: ... | Ti duhet te jesh konceptuar rreth dates 10... ne Qipron romantike...

10: Jete brenda meje... nje pjesez dashurie, nje pjesez mrekullie... | 4 jave e 6 dite | 7 jave e 6 dite | kur ndjeme zemren tende per here te pare, 7 j.&6 d.. | 12 jave e 4 dite

11: 16 jave e 4 dite | Kolona | Placenta | Kembet e tua | Genti&une ne NJE

12: Te deshem pafund... Te pritem me padurim... Shijuam cdo sekonde, e adhuruam cdo dite me shume!! Mesuam te buzeqeshim ndryshe me ty mes nesh...

13: U beme te pandashem... | Kuptuam domethenien e dashurise...

15: HANA

16: Festove bashke me ne nje pervjetor te shtrenjte...

17: Na dhe aq shume gezim, aq shume harmoni dhe pafund padurim per te te pare...

18: Edhe Sofit i uruam 5-vjetorin!! Te tre bashke, me shume se TE LUMTUR!!

22: Nuk ngopesha duke te ledhatuar pupurushja ime e embel...

24: Sa shume kuptoheshim... | Sa shpejt reagoje kur ndjeje pranine e papushit... ishte thirrja e zemrave qe njihte pjesen plotesuese, me siguri!

25: Te thirrem ne shume menyra... bubushe, turuk/e, pupush, pupurushe, picirruke, tushe, dhe ne fund... | vendosem te te quajme HANA SOL! do te thoteHene&Diell dhe Lule - Dielli. Ti ishe gjithcka e dlire qe ne kishim... fillimi dhe fafundesia jone...

26: Thurem plane pafund... u morem vete me cdo detaj, qe ardhja jote te ishte e PERKRYER!

27: Princesha e babushit ishe... binjakja e tij...

29: "A wee bit of heaven drifted down from above, a handful of happiness, a heart full of love."

30: O shpirt, O jete, O drite... O dashuri, O arome e endrrave tona... HANA Sol Dervishi

32: Cdo gje ishte e perkryer... Tani je e tashmja jone e perjetshme... | Deri me 22 Qershor... Ate dite qe mu damkos ne shpirt e na rrembeu buzeqeshjen... Fotoja jote e fundit ndersa kishe pushuar se qeni pafundesia jone...

34: Me ka marre malli shpirt te te ndjej eren... | Me ka marre malli drite te prek per here te pare... te degjoj te qeshurat & te qarat, te te jap gji, te merzitem me ty dhe te te fal gjithe dashurine qe me eshte mbledhur lemsh ne zemer....

35: As long as you are in our thoughts, you will never be too far. . .

36: Dite me shi na erdhen o dashuri! Prisnim te te shijonim ty... ndersa tani bejme te pamunduren te qetesojme njeri-tjetrin... dhe te mbushim zbrazetine qe na la casti kur ike ti. . . | e megjithate jemi mirenjohes qe te patem! Falenderojme Zotin per cdo dite qe patem privilegjin t jetonim me ty engjell...

37: Ne te premtojme shume dashuri per vellezerit & motrat e tua... Ne te premtojme se Hana dhe Dielli i tyre do te jesh ti, motra e pare, e para mrekulli!! Ne te premtojme qe do te ecim perpara me duart shtrenguar !!

Sizes: mini|medium|large|gargantuan
Default User
  • By: Marinela S.
  • Joined: about 7 years ago
  • Published Mixbooks: 2
No contributors

About This Mixbook

  • Title: Hana Sol
  • Theme for Mixbook Scrapbookers
  • Tags: None
  • Started: over 6 years ago
  • Updated: over 6 years ago